لودینگ

انواع سنگ نمای رومی

یکی از نماهای پرطرفداری که در این سال ها رونق گرفته، طراحی رومی است و متریال مورد استفاده در آن سنگ های ساختمانی است و به همین دلیل در بازار از آن با نام سنگ نما رومی نیز نام برده می شود. در این محتوا قصد داریم ابتدا توضیح مختصر از نما رومی داشته باشیم و سپس بررسی از بهترین رنگ جهت استفاده در این مدل نما و در پایان نیز معرفی از انواع سنگ های ساختمانی کاربردی در اجرای نماهای رومی خواهیم داشت، پس تا انتها این محتوا از وب سایت سنگ زینو را دنبال کنید.

سنگ نما رومی

همانطور که در بخش اصلی مربوط به سنگ نما نیز شرح دادیم، یکی از مهمترین قیمت ها در ساختمان، نمای بیرونی آن است که علاوه بر نقش محافظتی، نقش زیادی بر زیبایی و ارزش گذاری آن پروژه دارد. عمدتا در شهرهای دنیا نماهای اجرایی متناسب با شرایط آب و هوایی آن منطقه شکل گرفته و در این بین سنگ طبیعی به عنوان یک جز پایدار در طراحی اکثر نماها است و با توجه به زمینه رنگی که دارند،سفید و کرم در نماهای رومی عمدتا سنگ های تراورتن بیشترین کاربری را دارند.

انواع سنگ نما رومی

انواع سنگ ساختمانی برای نما رومی

همانطور که اشاره کردیم بهترین نوع سنگ ساختمانی کاربردی در اجرا نماهای رومی، سنگ تراورتن است که در این بین از مدل های صیقلی و چرمی آن استفاده می شود و با توجه به تنوع بالا معادن تراورتن، ما تعدادی از برندهای مطرح بازار را برای شما لیست کرده ایم که عبارت انداز:

 • تراورتن کرم عباس آباد: این معدن دارای 2 بازه رنگ سفید و کرم است و به شما پیشنهاد می کنیم از سورت کرم آن استفاده کنید زیرا سورت های سفید آن به نسبت قیمت بالاتر و همچنین در اجرای پروژه، نقش و نگارهای تراشیده شده با استفاده از دستگاه cnc را نشان می دهد.
 • تراورتن دره بخاری: تمام سورت های این برند برای اجرای نما رومی قابل قبول است و زمینه رنگ آن از کرم تا کرم روشن است.
 • تراورتن حاجی آباد: این برند نیز تمامی سورت های آن قابلیت استفاده در نمای رومی را داشته که از کرم بژ تا کرم روشن را شامل می شود.
 • تراورتن کرم یزد: تمامی سنگ های استخراج شده در معادن یزد قابلیت استفاده در نمای رومی را داشته و قیمت تراورتن کرم یزد نسبت به سایر برندهای نام برده از قیمت مناسب تری برخوردار است.
 • تراورتن طرق: زمینه رنگ اصلی آن کرم و شکلاتی است و شباهت هایی نیز با سنگ حاجی آباد داشته و به نسبت قیمت آن نیز مناسبتر است. جهت دریافت قیمت تراورتن طرق با بخش فروش ما در تماس باشید زیرا در این کارخانه به صورت تخصصی به تولید تراورتن طرق پرداخته می شود.

انتخاب بهترین سنگ برای نماهای رومی چگونه است؟

یک سری پارامتر مشترک جهت انتخاب بهترین سنگ در تمامی نماها موجود وجود دارد که در این بین می توان به دارا بودن مقاومت بالا در برابر نفوذ آب، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و باران های اسیدی، عدم داشتن ترک، ماندگاری و دوام رنگ است. اما از پارامترهایی که برای انتخب سنگ نما رومی بسیار اهمیت ویژه دارد، توجه به استحکام و تراکم سنگ مرد نظر است زیرا بر اساس برش کاری که برای ایجاد طرح بر روی این سنگ صورت می گیرد باید به نسبت از استحکام بالاتری برخوردار باشد. برای درک بیشتر این بخش، به شما پیشنهاد می کنیم تا مطالعه ای از محتوا مربوط به بهترین سنگ تراورتن نما داشته باشید.

قیمت سنگ نما رومی

شاید این عنوان نیز برای شما کاملا تکراری باشد و همچنین پارامترهای تاثیرگذاری که برای قیمت وجود دارد را برای سایر سنگ های ساختمانی مشاهده کرده باشید اما باید گفت که اصل قیمت گذاری بر مبنای همین عوامل است که عبارت اند از:

 • برند معادن: برای نمونه سنگ تراورتن عباس آباد نسبت به سنگ تراورتن معادن یزد از قیمت بالاتری برخوردار است.
 • سورت بندی: در ایران استاندارد مشخصی جهت یورت بندی سنگ های ساختمانی وجود ندارد که عمدتا بر اساس سلیقه تولید کننده و در درجه های سوپر، ممتاز، درجه 1 و درجه 2 است.
 • رنگ: همانطور که اشاره کردیم عمدتا از رنگ های سفید، کرم و شکلاتی و مخصوصا بژ برای این مدل پروژه ها استفاده می شود که در این بین هر آنچه زمینه رنگ به سمت سفید و روشن مایل باشد، به نسبت قیمت آن نیز بالاتر است.

سنگ مورد استفاده در نمای رومی را از کجا بخریم؟

اگر قصد دارید که سنگ مورد نیاز خود را به صورت مستقیم از کارخانه سنگبری خریداری کنید به شما پیشنهاد می کنم تا به شهرک های صنعتی زیر مراجعه کنید:

 • شهرک صنعتی محمودآباد اصفهان
 • شهرک صنعتی رضوانشهر اصفهان
 • شهرک صنعتی شمس آباد

گروه بازرگانی سنگ زینو در شعبه خود واقع در سنگبری مختاری در شهرک صنعتی رضوانشهر اصفهان، به صورت تخصصی به تولید انواع تراورتن کرم یزد و طرق جهت استفاده در نمای رومی می پردازد و شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر به همراه لیست قیمت با ما در تماس باشید.

4 پاسخ به “انواع سنگ نمای رومی”

 1. مهندس جلالی گفت:

  اگر امکان دارد، لیستی از بهترین سنگ هایی که برای نمای رومی مناسب است ارائه دهید.

  • اکثر سنگ های تراورتن کرم رنگ برای نمای رومی مناسب اند اما در این بین می توان سنگ های تراورتن حاجی آباد، طرق، کرم عباس آباد، تکاب و لوشان را جز پرمصرف ترین ها نام برد.

 2. همتی گفت:

  لطفا سنگ های تراورتن کرم رنگ قابل استفاده برای نما رومی را به بنده معرفی کنید.
  با تشکر

  • در بین انواع سنگ های تراورتن کرم رنگ موجود جهت استفاده در نمای رومی می توان به تراورتن طرق، تراورتن حاجی آباد، تراورتن دره بخاری و تراورتن عباس آباد اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09132318614
آدرس
اصفهان-تیران-شهرک صنعتی رضوانشهر-خیابان پنجم غربی-سنگبری مختاری
ایمیل
zino-stone@gmail.com