لودینگ

بهترین سنگ برای نما مناطق سردسیری

در این مقاله قصد داریم بررسی از انواع سنگ قابل استفاده در نما ساختمان مناطق سردسیری داشته باشیم. پارامترهایی که جهت انتخاب بهترین سنگ نما مناطق سردسیر باید در نظر گرفته شود را به صورت تیتروار معرفی می کنیم. همچنین در انتها سعی می کنیم تعدادی از برندهای مطرح را به شما معرفی کنیم. تا انتها این محتوا از مقاله وب سایت سنگ زینو همراه باشید.

سنگ نما مناطق سردسیر تنوع سنگ های ساختمانی بالا است و همین مسئله موجب شده انتخاب برای خریدار سخت شود. اکثر سنگ های ساختمانی قابلیت استفاده در نما ساختمان را دارند. در این مقاله منظور ما از نما، نمای بیرونی ساختمان است. در محتواهای قبلی نیز به این نکته اشاره کرده ایم که در انتخاب سنگ باید به کاربری آن نیز توجه داشته باشید و سپس به سراغ زیبایی نما روید. اگر چه طراحی یک نما شیک نیز مهم است و خوشبختانه تنوع سنگ های ساختمانی از نظر طرح و رنگ، این امکان را به وجود آورده است. به شما پیشنهاد می کنیم به مقاله بهترین سنگ نما این وب سایت مراجعه کنید.

سنگ مناسب برای نما ساختمان مناطق سردسیری

مناطق زیادی از ایران دارای اقلیم سردسیری هستند که از مطرح ترین آنها میتوان به شهرکرد، کردستان، تبریز و ارومیه اشاره کرد. در بین تمامی متریال های ساختمانی که در نما قابل استفاده هستند، سنگ ساختمانی به عنوان بهترین گزینه جهت استفاده در نما این ساختمان ها است. اما سوالی که پیش می آید، آیا تمامی سنگ های ساختمانی برای نما مناطق سردسیر مناسب هستند؟ در پاسخ باید گفت، خیر. با مطالعاتی که از منابع متعدد انجام دادیم، یک سری پارامتر را به عنوان عوامل مهم جهت بهترین سنگ مناطق سردسیری در نظر گرفتیم که عبارت اند از:

 • حداقل تخلخل: سطح سنگ انتخابی باید بدون تخلخل و یا کمترین حد ممکن برخودار باشد زیرا موجب میشود تا آب به روزنه های سنگ نفوذ و در سرما دچار یخ زدگی شود و همین تکرار این چرخه موجب میشود تا در بلندمدت سطح سنگ دچار آسیب دیدگی و ترک شود.
 • انتقال حرارت: سنگی را انتخاب کنید که در روز گرمای خورشید را جذب و در شب به داخل منتقل کند.
 • مقاوم نسبت به باران و برف
 • حداقل جذب آب
 • چسبندگی زیاد به نما

با تمامی این اوصاف، انتخاب سنگ مناسب برای نما دشوار است. نیاز به تجربه و دانش بالایی است. یک سری برند در بین سنگ های ساختمانی وجود دارد که آزمایش خود را در این سالها پس داده اند . بهتر است از آنها استفاده کنید. ما تعدادی از آنها را به شما معرفی می کنیم که عبارت اند از:

 • تراورن طرق: این تراورتن دارای زمینه رنگ کرم است. از مقاومت بالایی در برابر تغییرات دمایی برخوردار است. معدن تراورتن طرق در اصفهان واقع شده و یکی از گزینه های پیشنهادی این گروه به شما برای مناطق سردسیری است.
 • تراورتن حاجی آباد
 • تراورتن دره بخاری
 • تراورتن عباس آباد
 • چینی الیگودرز
 • چینی ازنا

کلام آخر:

آب و هوای مناطق سردسیری برای نمای ساختمان بسیار سخت است. اگر به نماهای قدیمی این مناطق نگاهی بیاندازید، متوجه کاربری لاشه های سنگ در دیوار ساختمان های این مناطق خواهید شد.سنگ ساختمانی به عنوان بهترین متریال جهت پوشش نما ساختمان مناطق سرد سیری است اما انتخاب بهترین سنگ ، نیازمند تجربه و شناخت کافی نسبت به تمامی سنگ های موجود در بازار است. گروه بازرگانی سنگ زینو، واقع در شهرک صنعتی رضوانشهر اصفهان آمادگی دارد خدمات خود را به صورت مستقیم به شما خریداران ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09132318614
آدرس
اصفهان-تیران-شهرک صنعتی رضوانشهر-خیابان پنجم غربی-سنگبری مختاری
ایمیل
zino-stone@gmail.com